Eger
Egerskie kupaże
Najbardziej popularny i największy region na Węgrzech. W Egerze, jak i w całym kraju gleby są kiepskiej jakości. Dlatego tutejszy instytut winiarski co roku inwestuje duże środki w poszukiwania bardziej żyznych i przyjaznych uprawie winogron gleb. Z tego też względu bardzo popularne na Węgrzech są kupaże. Mnogość węgierskich szczepów zdecydowanie na to pozwala.
Bycza Krew
W kraju naszych bratanków produkuje się przede wszystkim wina czerwone. W Egerze nie ma jednego, dominującego szczepu. Niegdyś bardzo popularna była Kadarka, z której produkowano przede wszystkim Egri Bikaver, czyli byczą krew – symbol Egeru. Obecnie do jej produkcji używa się minimum 3-ech a maksymalnie 13-stu szczepów, z czego żaden nie może stanowić ponad 50%. Metoda produkcji i zasady jej towarzyszące pozwalają winiarzom na tworzenie różnorodnych stylów wina. Kolejnym z symboli Egeru są wina oparte o szczep Kekfrankos, z którego powstają wina lekkie, o aromatach owoców pestkowych, szczodrych taninach i przyjemnej kwasowości.
Gwiazda Egeru
Wina białe, podobnie jak czerwone produkuje się przede wszystkim w formie kupaży. Gwiazdą win białych (dosłownie i w przenośni) jest Egri Csillag, czyli właśnie „Gwiazda Egeru”. Do jej produkcji dopuszcza się użycie czterech szczepów: Hárslevelű, Királyleányka, Sauvignon Blanc i Zürkebarát. Samo wino charakteryzuje się ekspresyjną owocowością, świeżością i kwasowością.