Mendoza

Mendoza jest największym regionem winiarskim w Argentynie

Górskie królestwo Malbeca

Mendoza jest największym regionem winiarskim w Argentynie. Położona na płaskowyżu wysokogórskim na skraju Andów, odpowiada za około 70 procent rocznej produkcji wina w kraju. Swoje miejsce odnalazła tutaj francuska odmiana winogron Malbec, z których produkuje się czerwone wina o dużej koncentracji i intensywności. Poza tym region słynie z upraw szczepów Torrontes i Chardonnay.

Stała jakość win argentyńskich

Wysokość jest jedną z najważniejszych cech terroiru Mendozy. To ona łagodzi gorący, suchy klimat regionu. Po ciepłych, słonecznych dniach następują znacznie zimniejsze noce, które spowalniają dojrzewanie, przedłużając sezon wegetacyjny i przyczyniając się do powstawania bogatych, dojrzałych winogron. Nawadnianie ułatwiają rzeki, które przecinają region, w tym sama Mendoza, która spływa z gór. Ciepłe i suche okresy zbiorów oznaczają, że winiarze mogą zbierać winogrona według dojrzałości i nie martwić się kaprysami pogody, co prowadzi do stałej jakości z roku na rok. Skaliste, piaszczyste gleby mają niewiele materii organicznej oraz są suche i mało żyzne. Dzięki temu winorośla są zmuszane do ciężkiej pracy i wytwarzają małe, skoncentrowane jagody.


 

Zastosuj filtry: Znaleziono 6 win
Kraj:
Region:
Apelacja:
Producent:
Szczep:
Kolor:
Smak:
Pojemność:
Atrybuty wina:
 • FAMILIA FALASCO BALBO MALBEC

  SZCZEGÓŁY
 • FAMILIA FALASCO BALBO MALBEC OAK

  SZCZEGÓŁY
 • FAMILIA FALASCO BALBO MALBEC RESERVA

  SZCZEGÓŁY
 • FAMILIA FALASCO BALBO TORRONTÉS

  SZCZEGÓŁY
 • HERMANDAD CHARDONNAY

  SZCZEGÓŁY
 • HERMANDAD MALBEC

  SZCZEGÓŁY

Zapisz się do newslettera i otrzymaj 20% rabatu!

Bądź na bieżąco z naszymi nowościami i aktualnościami. Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj aż 20% rabatu na pierwsze zakupy!

Dziękujemy! Sprawdź skrzynkę pocztową i potwierdź subskrypcję.