Collard-Picard

Tradycja winiarska rodziny Collard-Picard sięga pięciu pokoleń. Jest to również historia związku, który połączył dwie firmy winiarskie. W 1996 roku Olivier Collard, którego rodzina pochodzi z Marne Valley oraz jego żona Caroline Picard, której rodzinne strony to Côtes des Blancs, stworzyli Collard-Picard – wspólny szampański projekt. Winnica leży na 15 hektarach w miejscowości Villers-sous-Châtillon, gdzie produkuje się około 140 000 butelek, również z upraw organicznych, wzorowanych na dawnych, tradycyjnych metodach. Aktualnie oferowanych jest osiem różnych szampanów i każde pokolenie musi stworzyć swoją własną markę. W celu zachowania ich świeżej kwasowości wina nie przechodzą malolaktycznej fermentacji.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Domaine Roland Lavantureux

19 hektarów Chardonnay, zasadzonych w Lignorelles, około 4 mil na północny zachód od Chablis, jest własnością rodziny Lavantureux. W 1978 roku Roland, po ukończeniu szkoły winiarskiej w Beaune, zdecydował się na założenie winnicy, na terenie należącym do jego rodziny od pięciu pokoleń. Dziś dołączyli do niego jego dwaj synowie – David, który odpowiedzialny jest za winorośle oraz winifikację i Arnaud, który zajmuje się zarządzaniem oraz marketingiem. Wina Lavantureux, dzięki glebom kimerydowym, składającym się z wapieni, gliny i muszli mają kompleksową, ale łagodna mineralność, z delikatnie zaznaczoną kwasowością. Produkcja – 100 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Chateau Glanet

Ta mocno zakorzeniona w tradycji winnica, znajduje się w sercu dawnego lenna władców Haut-Benauge. Położona jest na lewym brzegu rzeki Garonne, na południu Bordeaux. Chateau Glanet, które powstało w XII wieku, zajmuje powierzchnie 25 ha, z czego 12h zajmują uprawy winorośli. Same krzewy mają średnio 25 lat, zbiory są robione częściowo mechanicznie, częściowo ręcznie, aby uzyskać jak najlepszą jakość winogron. Wina wyprodukowane w Chateau Glanet, zdobyły wiele medali i nagród, przede wszystkim na arenie francuskiej. Produkcja – około 32 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Domaine Martin

Historia winnicy rozpoczyna się w 1905 roku, kiedy Julien Martin kupił 5 hektarów ziemi w Plan de Dieu w okolicy położonej miedzy Chateauneuf – du – Pape i Gigondas. Aktualnie posiadłość zarządzana przez Erica i Davida ma 67ha z czego 50ha znajduje się w AOC Rasteau, Cairanne i Plan de Dieu, a na 8ha wytwarzane jest Vin de Pays. Do ich produkcji używane są Grenache, Syrah, Cinsault i Mourvedre. Produkcja – 200 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Vergniaud – Rodzina Bernard

Rodzina Michel Bernard mieszka w Orange od XVII wieku. Pierwsi dzierżawcy, Bernards korzystając z wstrząsów społecznych rewolucji francuskiej, nabyli swoją pierwszą winnicę wkrótce po konflikcie w 1794 roku. Winnica ta jest wciąż aktywna do dnia dzisiejszego.Od roku 1971, Michel Bernard prowadzi z żoną Dominique winnice, której przyspieszony rozwój nastąpił w 2004 roku, kiedy to do zarządu dołączyła ich najstarsza córka. Dziś Château Beauchene jest ośrodkiem winifikacji i dojrzewania wszystkich cuvees z różnych winnic należących do rodziny. Wśród 70 hektarów są reprezentowane 3 apelacje: – Châteauneuf du Pape, Côtes du Rhône Villages, Côtes du Rhône. Cały zbiór jest butelkowany w Chateau. W ścisłej współpracy z działem badawczym Inter-Rhône, Michel Bernard osobiście dogląda winorośli oraz samej produkcji wina. Dominique Vergniaud działa po stronie finansowej działalności oraz „Galerie”. Amandine Bernard jest odpowiedzialna za sprzedaż, eksport i marketing z Wielkiej Brytanii.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Camile Braun

Michel Braun, w 1902 roku, kupił XVII wieczną farmę, położoną na południu Alzacji, w okolicach Orschwihr, regionu znanego z wysokiej jakości win już od średniowiecza. W 1960 roku Camille przejął rodzinny interes i kontynuował uprawą winorośli na 13 hektarach w okolicach Orschwihr i Uffholtz. Dzięki jego pasji w rękach rodziny jest dziś 30 parceli, w tym tereny Grand Cru Pfingstberg, Bollenberg i Lippelsberg. Uprawy są organiczne już od kilkunastu lat, a od 2005 roku – biodynamiczne.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Laballe

Posiadłość Laballe jest usytuowana na unikatowej, niewielkiej wyżynie nazywanej Sables Fauves (płowe piaski). Do niedawna najbardziej znana jako miejsce produkcji Armagnacu, który jest produkowany przez rodzinę Laudet od 1820 roku. Jednak w latach 70. XX wieku Noël Laudet postanowił rozpocząć produkcję białych, wytrawnych win, Cyril – wnuk Noëla – jeszcze bardziej rozszerza ofertę. Dzisiaj na 40 hektarach uprawianych jest 8 różnych szczepów, od charakterystycznego dla regionu Gros Manseng, do Tannata. Wina pochodzą z 3 różnych apelacji. Produkcja – 400 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Villebois

Villebois, które leży w samym sercu Doliny Loary, produkuje wyłącznie białe wina ze szczepu Sauvignon Blanc. Właścicielami winnicy są Belgowie, którzy zorganizowali produkcję, w dużej mierze wzorując się na doświadczeniach wyniesionych z Nowej Zelandii. Posiadłość usytuowana jest po lewej stronie rzeki Cher, gdzie gleba jest niezwykle wapienna, wymieszana z milionami skamieniałych muszli. Charakter tego podłoża sprawia że wina te są świeże i rześkie.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Chateau Beauregard Ducasse

Posiadłość założona w 1850 roku przez Alberta Durana. Prowadzona jest obecnie przez Jacquesa Peromata – reprezentanta szóstego pokolenia winiarzy w swojej rodzinie. Przejął on zarządzanie firmą od swojego teścia w 1983 roku. winnica cechuje się typowymi dla tej części Bordeaux żwirowo-piaszczystymi glebami z dużą zawartością wapnia i żelaza. Wyróżnia ją natomiast położenie – najwyższy punkt ze wszystkich winnic apelacji Graves. Naszą propozycją jest etykieta, która odziedziczyła nazwę od założyciela winnicy – Cuvee Albert Duran, najbardziej prestiżowa w selekcji producenta.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Vincent Caille

Rodzina Caille od pięciu pokoleń produkuje wysokiej jakości Muscadety. Położona w sercu apelacji Muscadet Sevre et Maine 27 hektarowa posiadłość, od 1986 roku jest zarządzana przez Vincenta Caille. Bezkompromisowo i z wielką pasją rozwija winnicę, stosuje typową dla regionu metodę produkcji sur lie (nad osadem), ale jako jeden z nielicznych w regionie w procesie winifikacji Melon de Bourgogne używa wyłącznie naturalnych drożdży. Kieruje się logiczną zasadą – im więcej pracy włożysz w winnicy, tym mniej jej będzie w piwnicy. Produkcja – ok. 60 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

LGI Wines

LGI Wines jest firmą, która zajmuje się dystrybucją win pochodzących od producentów z Francji o różnym spektrum działalności i zróżnicowanym typie etykiet. Firma skupiła się głównie na winnicach z południowych regionów, zwłaszcza Langwedocji i Gaskonii. Mimo zróżnicowania oferty, wina zachowują wysoką jakość w bardzo korzystnych cenach. Wiele z nich uzyskuje wysokie noty wśród specjalistów oraz entuzjastów wina, czy też blogerów.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Azienda Agricola Ca”Tullio

Winnica powstała jeszcze pod koniec XIX wieku, ale dopiero od lat 20-tych XX wieku nastąpił jej intensywny rozwój jako gospodarstwa rolnego. W tym czasie rodzina Tullio skupiła w budynkach produkcję różnych sektorów rolnictwa frulijskiego, obok winiarstwa, także przetwórstwo owocowo-warzywne, czy nawet produkcję tytoniu. Zmiany nastąpiły w latach 80-tych minionego wieku, kiedy w majątku pojawili się nowi właściciele. Do 1999 roku gospodarstwo przeszło kompletną reorganizację oraz szeroko zakrojony remont budynków. Powstała nowoczesna winnica czerpiąca zaraz z charakteru zabytkowego obiektu (jednego z najpiękniejszych w regionie) i bogatej tradycji obszaru Akwilei, gdzie wino produkowane jest już od ponad 2000 lat.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Kellerei Bozen

Spółdzielnie skupiające winiarzy są popularną formą prowadzenia działalności gospodarczej w Górnej Adydze. Kellerei Bozen (Cantina Bolzano) powstała w 2001 roku w wyniku połączenia winnicy Gries (1908 r.) z St.Magdalena (1930 r.) Dzisiaj to zespół blisko 220 współwłascicieli pracujących na 320 hektarach winnic położonych w okolicach Bolzano na wysokości pomiędzy 200 a 800m n.p.m. W ofercie firmy znajdują sie praktycznie wszystkie standardowe szczepy od Chardonnay poprzez Sauvignon Blanc i Gewurztraminera, na Merlocie i Cab. Sauvignon kończąc. Warto zwrócić uwagę na szczepy regionalne, skoncentrowanego atramentowego Lagreina oraz na bardzo lekką jasnoczerwoną Schiavę (Vernatsch/Trollinger). Wielkość parceli powoduje, że oferta jest bardzo różnorodna, a doświadczenie i potencjał finansowy grupy gwarantuje wysoką, stabilną jakość. Wielokrotnie nagradzana przez Gambero Rosso. Produkcja – 2 500 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Terra Musa

Pramaggiore to małe miasteczko we wschodniej części Veneto. Tutaj w 1972 roku Dino Musaragno – znany przedsiębiorca budowlany – postanowił spełnić swoje marzenie i wybudować własną winnicę. Rozpoczął produkcję win na 20 hektarach, które w przeciągu kilku lat powiększył o kolejne 10. Rozwój winnicy był ściśle związany z wrodzoną przedsiębiorczością jej założyciela oraz jego wielką pasją do wina, którą przejął syn Moreno, zarządzający dziś posiadłością. Od kilku lat winnica coraz większą uwagę poświęca produkcji win organicznych. Produkcja – 250 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Begali

Posiadłość Begali leży w regionie Valpolicella, pomiędzy Veroną i jeziorem Garda. Od początku XX wieku rodzina Begali przekazywała z pokolenia na pokolenie tradycje winiarskie. Winnice usytuowane są na 10 hektarach pomiędzy wiśniowymi sadami na wzgórzach małej wioski Cengia. Założyciel winnicy oraz ojciec aktualnego właściciela posiadłości rozpoczął produkcję win w celu ich odsprzedaży tuż po drugiej wojnie światowej. Amarone produkowane przez Giordano zostało wielokrotnie nagrodzone najwyższym wyróżnieniem w Gambero Rosso. Produkcja – 80 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Lodali

Giovanni Lodali, syn rolnika, w 1939 roku rozpoczął produkcje wina dla klientów swojej małej restauracji – jedynej w Treviso. W 1955 roku jego syn Lorenzo ukończył szkołę enologiczną w Albie, trzy lata później, wraz z żoną Ritą, wyprodukowali pierwsze Barbaresco i Barolo. Syn Lorenza, Walter poszedł w ślady ojca, ukończywszy tę samą szkołę. Dzisiaj na 12 hektarach uprawia 9 różnych szczepów winorośli, do których produkcji używa dużych słoweńskich i typowych francuskich beczek. Linia win Lorens produkowana jest z winogron wyselekcjonowanych z najlepszych roczników. Produkcja – 65 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Tenuta di Morzano

Tenuta di Morzano została założona w 1973 roku przez znanego florenckiego architekta, Luciano Mignolli. Posiadłość jest połączeniem kilku nieruchomości, przylegających do farmy Nonno Nanni oraz dołączonych parceli. Dzisiaj posiadaczem 41 hektarów ziemi jest córka Francesca zdobiąca etykietę wina Morzano Rosso. Od 19 lat winnicą zarządza Giacomo Benucci, który rozbudował agroturystykę coraz częściej odwiedzaną przez gości z Polski. W 2015 roku Robert Parker przyznał Chianti Emilio 90 punktów. Produkcja – 240 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Isodi

Zabudowania winnicy zlokalizowanej w samym sercu Chianti Classico zostały zbudowane w 1893 roku. Jej nazwa I Sodi (twarda gleba) pochodzi od kamiennego podłoża, na którym stoi budynek winnicy. Farma sąsiadująca bezpośrednio z ziemiami i zamkiem Barona Ricasoli została kupiona od biskupstwa w Arezzo przez rodzine Cassini w 1973 r. Senior Cassini był jednym z większych handlarzy winem w położonej nieopodal Sienie. Jego trzej synowie rozpoczęli na 12 ha działce realizację marzeń o produkcji win najwyższej jakości. W 2010 roku ich starania, a szczególnie Andrei, po raz pierwszy zostały docenione znaczącym wyróżnieniem przyznanym przez brytyjski Decanter za najlepszą Reservę z regionu Classico. Produkcja – 65000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Mocali

Posiadłość Mocali, nabyta przez rodzinę Ciacci 1950 roku, jest przykładem toskańskiej harmonii, gdzie winorośle i drzewa oliwkowe przeplatają się z dębami i sosnami. To połączenie ma swoje odbicie w dojrzałych i zbalansowanych winach. 10 hektarowa winnica jest usytuowana na południowym zachodzie Montalcino, na wysokości 300-250 m n.p.m. Wina Mocali oddają charakter regionu, są eleganckie, dobrze ułożone, z pełnym ciałem i delikatnie zaznaczoną kwasowością. Produkcja – 120 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Di Camillo

Rodzina Di Camillo, której winnice są położone na słonecznych wzgórzach Poggiofiorito – jest producentem klasycznych win z Abruzzo. Po latach produkcji, praktycznie na własne potrzeby, w 1928 roku zostały zakupione nowe winnice w jednym z najlepszych siedlisk koło Poggiofiorito. W następnych latach winiarnia oraz piwnice zostały powiększone, a oferta win poszerzona. Wielkość upraw wynosi 25 hektarów.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Lombardo

Jedyna rodzinna firma na Sycylii produkująca Marsale, od ponad 100 lat. Historia winnicy zaczyna się w 1881 roku, kiedy Giuseppe Lombardo założył winnice w zachodniej Sycylii w mieście Marsala. Szybko zdobył popularność, jako że będąc przy okazji właścicielem statku, zaczął dostarczać swoje wino do klientów na całym świecie. Santa Messa to likierowe wino mszalne, produkowane według norm Kodeksu Prawa Kanonicznego, butelkowane we Włoszech pod nadzorem kurii. Produkcja – 1 500 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Cantine Sgarzi

Luigi Sgarzi rozpoczynał dystrybucję swoich win wozem zaprzężonym w konie, a jego celem były tratorie w Bolonii i jej okolicach. Tak było w roku 1933, dziś Cantine Sgarzi, zlokalizowana obok Castel San Pietro Terme, sprzedaje wina do ponad 80 krajów na całym świecie. Produkcja – 5 000 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Le Vigne di Sammarco

Winnica założona w 1972 r pobliżu Cellino San Marco w sercu Apulii, aktualnie prowadzona jest przez kolejną generację rodziny Rizzello. Popularność Primitivo ale także Salice Salentino powoduje, że dzisiaj rzadko która restauracja pomija te pozycje w swojej ofercie. Na blisko 180 ha uprawiane są Primitivo, Negroamaro, Malvasia Nera i Bianca oraz Chardonnay.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Alfredo Maestro

Alfredo Maestro założył swoją pierwszą winnicę – Almate, w pobliżu swojego rodzinnego miasta Penfafiel w Ribera del Duero w 1998 roku. Na początku produkował wina zgodnie z zasadami obowiązującymi w tym regionie oraz z technikami akceptowanymi przez znakomitą większość hiszpańskich producentów. Jednak po kilku latach zdał sobie sprawę, że jeśli chce produkować wina, które będą rzeczywiście odzwierciedlać terroir regionu, musi pójść własną drogą. Zrezygnował z oznaczenia apelacji Ribera del Duero i w 2003 roku zaczął produkować wina bez żadnych dodatków. Dziś jego winnice mają 9 hektarów a sam Alfredo Maestro jest jednym z najbardziej znanych i dynamicznie rozwijających się producentów win naturalnych w całej Hiszpanii.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Recaredo

Pionier produkcji maksymalnie wytrawnej i długo leżakowanej (min. 36 miesięcy) Cavy Brut Nature. Na 46 ha winnic położonych w apelacji Penedes, zgodnie z zasadami biodynamiki, uprawiane jest Xarello, Macabeo i Parellada ale także niewielkie ilości Chardonnay i Pinot Noir. Tradycyjne, naturalne metody produkcji potwierdzone są certyfikatem Demetera. Każda butelka jest rocznikowana i wyłącznie Brut Nature. Wszystkie etapy produkcji, włącznie z leżakowaniem, mają miejsce w Winnicy. Zarówno “obracanie” butelek jak i degażowanie odbywa się ręcznie, bez mrożenia, a w całym procesie produkcji używany jest wyłącznie naturalny korek. Cava wysoko oceniana przez Decanter, J.Robinson i R.Parkera. Recaredo – bez kompromisów.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Castell del Remei

Lider dużej, sąsiadującej z Prioratem apelacji Costers del Segre. Na blisko 70 ha położonych powyżej 300 m npm. zasadzonych zostało blisko 10 szczepów od Merlota przez Cabernet Sauvignon, Tempranillo, Garnache i Syrah po Chardonnay, Sauvignon Blanc i Pinot Noir. Pierwsze wzmianki o winiarskiej przeszłości terenu pochodzą z 1780 r. a budynki mające ponad 200-letnią historię mieszczą około 2000 beczek. Wina są czyste, skoncentrowane i bardzo harmonijne. Produkcja – ok. 800 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Bodegas Senorio de Sarria

Bodega de Sarria znajduje się w samym sercu Valdizarbe – regionu, który dzięki swojemu położeniu oferuje wręcz idealne warunki do uprawy winorośli. Na powierzchni 160 hektarów uprawiane są, m.in: Tempranillo, Graciano, Cabernet Sauvignon i Merlot, z których powstają czerwone wina oraz Chardonnay, które jest podstawą w winach białych. W Bodega de Sarria znajdziemy butelki DO Navarra – tradycyjna linia Senorio de Sarria świetnie oddaje charakter apelacji, tak jak i limitowana edycja Vinedo butelkowana tylko w najlepszych rocznikach. W Puente la Reina od zawsze produkowano dobre wina. Dzięki nowoczesnym technikom wina z Bodegas Sarria osiągają już nie tylko dobrą a doskonałą jakość.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Marques de Reinosa

Winnica, która założona została w 1956 roku, położona jest w otoczeniu klifów Sierra de Yerga i Pena Isasa, w dorzeczu rzeki Cidacos. Pogoda, położenie i śródziemnomorski klimat wpływają w znacznym stopniu na uniwersalny charakter robionych tu win.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Borsao

Początek historii winnicy Borsao ma miejsce w 1958 roku, kiedy powstała spółdzielnia Borja. Kilka lat później spółdzielnie Pozuelo i Tabuenca przyłączyły się do Borja, dodając swoje zasoby produkcyjne, a co najważniejsze winnice których łączna powierzchnia wynosi ponad 2 000 hektarów. W 2001 roku spółdzielnia przekształciła się w spółkę akcyjną o nazwie Bodegas Borsao. 620 członków stało się udziałowcami, ich doświadczenie połączone z potencjałem wielu winnic umożliwiło stworzenie nowej jakości powstających tutaj win. Potwierdza to przyznany dla Tres Picos przez R. Parkera tytuł najlepszej jakościowo Garnachy w latach 2012-14.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Vallegarcia

Winnica Vallegarcia została założona w 1999 roku. Na 31 ha Adolfo Hornos posadził 6 szczepów, wśród których przewagę mają Shiraz, Cab.Sauvignon i Merlot wraz z Viognierem. Właściciel Alfonso Cortina, zamożny bankier, nastawił się wyłącznie na produkcje wysokiej jakości win, na bazie ręcznych zbiorów i do których starzenia używa wyłącznie francuskich beczek 225l. Całkowita, niezbyt duża produkcja wynosząca pomiędzy 120 000 a 150 000 butelek jest od kilku lat bardzo dobrze oceniana między innymi na rynku niemieckim gdzie jednoszczepowy shiraz w 2011 roku został uznany za najlepszego hiszpańskiego przedstawiciela tego gatunku.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Gutierrez Colosia

Jedyny producent z siedzibą położoną na brzegu rzeki Guadalete w Puerto Santa Maria. Silny wpływ wiatrów Levante i Poniente, jak również wysoka wilgotność regionu tworzą wspaniałe warunki do leżakowania wina. W dużej piwnicy przez lata starzały trzymane w tajemnicy szlachetne trunki wytwarzane systemem Solera. „Bodegas” prowadzone z prawdziwą pasją i entuzjazmem. Początki pracy winnicy sięgają 1838 roku, w międzyczasie była ona przekazywana różnym właścicielom aż do początków XX w. – kiedy to przejął ją pradziadek Juana Carlosa. Juan Carlos Gutierrez i jego żona Carmen dostosowali całe przedsięwzięcie do nowych, bardziej korzystnych dla winnic przepisów, jakie zaczęły obowiązywać w rejonie Jerez. Obecnie jest to jeden z mniejszych producentów skupiony na jakości swojego wina, a nie liczby wyprodukowanych butelek. Jego trunki są wysoko cenione w najlepszych restauracjach świata. Picie tego wina to jak smakowanie hiszpańskich emocji uwięzionych w kieliszku.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Pacodoconde

Nowoczesna winnica, która rozpoczęła produkcję w 2002 roku, łączy rzeczywiście niestandardowe metody winifikacji z nowoczesną technologią produkcji. Krzewy zasadzone w 1995 roku, na powierzchni 150 hektarów, zajmowane są głównie przez lokalne szczepy takie jak Aragonez, Trincadeira, Touriga Nacional, choć znalazło się również tu miejsce dla Syrah, Merlota czy Cabernet Sauvignon. Wina Rui Reguinga mają ekstraktywny owoc, dobry balans i są przykładem dobrej relacji jakości do ceny.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Manz

W 2004 r. kiedy rodzina Manz przeniosła się do Cheleiros, André Manz po wielu rozmowach z mieszkańcami zauważył, jak ważną rolę odgrywa wino w historii tej wsi. Tak powstał projekt ManzWine: rekultywacja winnic w Cheleiros. Wszystko zaczęło się od zakupu małej winnicy, gdzie rósł nieznany szczep winogron. André pozostawił tę odmianę i biały Jampal stał się hitem handlowym i dobrym przykładem, że warto inwestować w endemiczne szczepy. To zmotywowało go do kultywowania innych portugalskich odmian, takich jak Castelăo i Aragonez, jak również do rozszerzenia powierzchni swoich winnic na inne regiony – Douro i Setubal. Produkcja – 125 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Quinta da Raza

Posiadłość należy do rodziny Coelho od 1791 r. a Dom Diogo – doskonałe Rose otrzymało nazwę od aktualnego właściciela zarządzającego winnicą – Diogo Coelho. Winnica jest położona w subregionie Colorico de Basto . To unikalne 40 hektarowe terroir położone jest na wysokości 250m n.p.m. w dolinie rzeki Tamega. Ukształtowane przez delikatne zbocza, osłonięte od zachodu górami ograniczającymi wpływ wiatru znad Atlantyku z jednoczesną dużą jak na ten region ekspozycją na słońce. Te niestandardowe dla regionu Vinho Verde warunki powodują też mniejsze opady deszczu pozytywnie wpływając na winorośla. Wina od Razy są świeże, owocowe i delikatnie musujące – idealne szczególnie na lato.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Simon

W 1992 roku József Simon założył własną winnicę, która dziś liczy 24 ha i ma dwa dobre siedliska: Sikhegy i Afrikę. Sam József, tak jak i jego wina, jest bezpretensjonalny i niezwykle urzekający. Wyznając teorię minimalnej interwencji stwierdza, że „wina raz się udają a raz nie”. Jego uprzejmość i gościnność a także miłość nie tylko do dobrego wina ale i świetnego jedzenia sprawia, że każda wizyta u Simona zmienia się w prawdziwą ucztę. Pomimo tego, że jego produkcja nie jest nowoczesna i nie jest on wiodącym producentem, to jednak przez wielu winiarzy z Egeru jest uważany za główną postać wspierającą rozwój tego regionu. Simon – wina prawdziwe.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

St. Andrea

Filozofia winnicy György Lőrincza zawiera się w stwierdzeniu – jakość wina jest całkowicie uzależniona od winnicy. Misją St. Andrea jest tworzenie oryginalnych win dzięki połączeniu doświadczenia z tradycyjnymi metodami uprawy oraz ponowne odkrycie tradycyjnych egerskich szczepów. 40 hektarowa winnica leży w Egerze – historycznym regionie winiarskim, a bardzo elegancka i nowoczesna piwnica znajduje się w Egerszalók. Sprzyjający klimat oraz zróżnicowana gleba pozwalają na wyprodukowanie wielokrotnie nagradzanych, unikatowych win także białych co nie jest egerskim standardem. Powstają tu wina finezyjne i harmonijne bez nadmiernej koncentracji beczki.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Wachtenburg

Wychodząc z założenia, że należy w pełni wykorzystać potencjał regionu, w 1900 roku 53 winnice w Pfalz postanowiły połączyć się w jedną spódzielnię, która w 1997 roku przekształciła się w winnicę Wachtenburg. Kilkanaście lat temu 21 winiarzy wyznaczyło sobie cel: “wysoka jakość win oraz uczciwe ceny” i ta zasada jest przez nich przesztrzegana do dziś. Dzięki tej idei oraz ich pasji do wina, winnica Wachtenburg od wielu lat jest wyróżniana tytułem jednej z 5 najlepszych winnic w Pfalz i zawsze znajduje się w pierwszej setce najlepszych winnic w Niemczech. Produkcja – 3 000 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Winnica Turnau

Wszystko zaczęło się od Jerzego Turnaua, który był właścicielem ziemskim i twórcą kursów rolniczych we Lwowie. Historia nie pozwoliła na bezpośrednią kontynuację jego dzieła, ale jeden z jego prawnuków – Zbigniew Turnau wraz z synem Jackiem – od wielu lat prowadzi duże gospodarstwo rolne, zajmujące się uprawą zbóż i rzepaku. Korzystna lokalizacja i przyjazny klimat oraz fakt, że jednym z wieloletnich współpracowników Zbigniewa jest Tomasz Kasicki, sadownik i od 2013 również enolog, wpłynęły na decyzję o założeniu winnicy. Wśród licznych potomków Jerzego Turnaua znalazł się też Grzegorz, który po pradziadku odziedziczył skłonności artystyczne. Odległych kuzynów połączyła wiele lat temu przyjaźń i marzenie o powrocie do rodzinnych tradycji. Pewnego dnia panowie Zbigniew, Grzegorz, Tomasz i Jacek postanowili połączyć swoje siły i tak powstała Winnica Turnau.Trwające od 2009 roku nasadzenia oraz remont dziewiętnastowiecznego budynku gospodarczego pozwoliły na stworzenie winnicy z własną przetwórnią. Fakt, że rzecz dzieje się w Polsce – kraju niekojarzącym się jednoznacznie z winem – skłoniła właścicieli do szukania wsparcia wśród bardziej doświadczonych winiarzy. Zaproszenie do współpracy z Winnicą Turnau przyjął Frank Faust – uznany twórca win z Nadrenii. Winnica składa się z dwóch parceli mających w sumie 17 hektarów, obsadzonych głównie szczepami solaris i johanniter oraz rondo i regent. Dobrze wyposażona wytwórnia i własne laboratorium pozwalają na precyzyjne kontrolowanie parametrów wina, na każdym etapie produkcji.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Gruber

W wieku 16 lat Ewald Gruber postanowił zamienić rodzinną farmę w nowoczesną winnicę. Jego pasja do robienia wina oraz ambicja sprawiły, że winnica odniosła sukces. Rodzina Gruber uprawiała winorośle od 1814 roku, ale dopiero od połowy XX wieku produkują wino w celu sprzedaży. Pasja Ewalda udzieliła się również jego dzieciom, trójka z szóstki jego dzieci przejęła winnicę w 2012. – Ewald Jr. enolog, Maria, odpowiedzialna za marketing oraz Christian, który zajmuje się bezpośrednio uprawą.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Simcic

Po II wojnie światowej winnica rodziny Simcic znalazła się na terenach Jugosławii, 500 metrów od granicy włoskiej. Ta odległość zadecydowała o tym, że przez długie lata zamiast produkować wysokojakościowe wina, byli zmuszeni dostarczać winogrona dla pobliskiej spółdzielni. Tuż po ogłoszeniu niepodległości przez Słowenię, Edi Simcic zabutelkował pierwsze 3000 win. Pomimo, że ta liczba zwiększała się każdego roku, to aktualne 40 000 butelek rocznie nadal można nazwać butikową produkcją. Edi wraz z synem Aleksem tworzą znakomite czerwone wina ze szczepów bordoskich, których jakości nie powstydziliby się najlepsi producenci z Bordeaux.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Tomaz Princic

Winnica znajduje sie w miejscowości Kozana w regionie Goriśka Brda.Tomaz z wykształcenia inżynier rolnictwa na 9 ha produkuje Merlota, Cab. Sauvignon, Pinot Noir (Sivi Pinot), Sauvignon Blanc, Chardonnay, ale przede wszystkim najbardziej popularną w okolicy Rebulę. Pomimo, że jest to szczep z 10-15 letnim potencjałem starzenia to najcześciej pije się ję świeże i młode. Rebula (Ribolla) to szczep charakterystyczny także dla włoskiego Friuli, a właściwie dla Colio, którego Brda jest naturalnym przedłużeniem. Wg.Princića kiedy kupujemy wino nie kupujemy tylko butelki, ale także część samego winiarza – “gdzie znajdzie się moje wino tam będę i ja “. Produkcja – ok. 45 000 butelek.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Vińa San Esteban

Firma Vińa San Esteban została założone przez José Vicente – doświadczonego winiarza oraz jego syna Horacio – enologa wykształconego w Bordeaux. Przed powrotem do Chile Horacio Vincente pracował w Château Mouton Rothschild i Mouton Cadet we Francji oraz w Chalone Vineyard – jednej z pierwszych kalifornijskich „butikowych winnic”. Vińa San Esteban jest usytuowana w środkowej części Chile, niedaleko miasta Los Andes, w górzystej, wschodniej części Doliny Aconcagua. Winnice są położone wzdłuż rzeki i na przedgórzach Andów, gdzie słoneczne dni i wietrzne noce stwarzają idealne warunki dla uprawy winorośli.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

In Situ

Nazwa In Situ pochodząca od miejsca gdzie znajdują się pozostałości po pradawnej kulturze indian symbolizuje przywiązanie do tradycji. Dlatego też Vincente zdecydowali się oznaczać tą nazwą tylko wina o wysokiej i najwyższej jakości.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Bodegas Alto Moncayo

Alto Moncayo jest stosunkowo młodą winnicą, bowiem powstałą dopiero w 2002 roku. Jednak głęboko czerpie z przeszłości, czy to wykorzystując strukturę wcześniejszych upraw, czy też używając wyłącznie endemicznych krzewów Garnachy. Od początku celem właścicieli było stworzenie najwyższej jakości win produkowanych wyłącznie z tego szczepu. Zabiegi przyniosły doskonałe rezultaty. Wina z Moncayo posiadają aurę wyjątkowości i ponadczasowej elegancji. To wina szlachetne, które dostępne są wyłącznie w limitowanych ilościach. Pula nagród, jakie dotychczas zdobyły, przyprawia o zawrót głowy…

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Bodegas Valdemar

Winnica od pięciu pokoleń zarządzana jest przez rodzinę Martinez Bujanda. Od ponad 125 lat skutecznie łączą poszanowanie tradycji z zaawansowanymi technologiami, które wdrażają w wytwórni położonej na obrzeżach miasta Logroño, stolicy Rioja. Bodegas Valdemar to obecnie jeden z nielicznych producentów w tym regionie, który do produkcji wina używa wyłącznie gron z własnych winnic. Szczególną cechą ich procesu winifikacji jest wydłużony czas przechowywania w beczkach crianzy, reservy i gran reservy. Obecnie Bodegas Valdemar to jeden z największych producentów wina w regionie Rioja –
uprawy to łącznie 275 hektarów.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta

Finca La Luz

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, hiszpańska rodzina osiedliła się u stóp Andów. Dokładnie w Vista Flore, w dolinie Uco wybudowali posiadłość i wykorzystali swoje enologiczne doświadczenie, sadząc 50 hektarów winnic pod nazwą Finca La Luz. Projekt rósł z biegiem lat, realizując główny cel: produkować wysokiej jakości wina, o unikalnym charakterze, odzwierciedlającym terroir siedliska.

Strona winnicy      Oferta win tego producenta