Doświadczenie w handlu

Firma Wineland już od 11 lat jest dostawcą win do kanału HoReCa, który ceni jakość, stabilność asortymentu i dostaw.
W tym czasie współpracę z nami rozpoczęli pasjonaci, których doświadczenie w zakresie współpracy z Hotelami i Restauracjami jest nie do przecenienia.
W kontaktach z naszymi partnerami staraliśmy się zrozumieć  filozofię i metody produkcji win w poszczególnych krajach i regionach na świecie.
Dzisiaj wiemy, że nasi dostawcy nie uznają kompromisu i zawsze starają się wyprodukować wino najwyższej jakości, pod którym my się podpisujemy.Wysoko oceniamy współpracę z firmą Wineland, która od ponad roku dostarcza wino do naszej restauracji. Profesjonalne podejście, znajomość potrzeb naszych klientów jak również wysoka jakość oferowanych produktów jest wizytówką tej firmy. Zaangażowanie i owocna współpraca połączona z dobrą komunikacją buduje wzajemne zaufanie do dalszych biznesowych działań.

Michał Matuszewski / Hotel Park - Prezes Zarządu


Serdecznie polecam naszego lokalnego importera czyli firmę Wineland. Współpraca jest na wysokim i profesjonalnym poziomie, szeroka oferta i dobra selekcja win. Dostawy i merytoryczne wsparcie jest godne polecenia.

Anna Marczak - Dyrektor Hotelu Dana

Merytoryka, Przygotowanie, Profesjonalizm

Niezwykle ważna jest dla nas wiedza, przygotowanie merytoryczne oraz profesjonalizm naszej kadry. Dokładamy wszelkich starań, aby osoby współtworzące Wineland, pracujące przy różnych projektach i na różnych szczeblach, miały dostęp do nauki, rozwoju tak zawodowego, jak i osobistego, mogły podnosić swoje kwalifikacje i poszerzać horyzonty. Chcemy naszą pasją do wina zarazić ich jak największe grono, by stała się ona także naszym wspólnym hobby.

Nasz Team tworzą m. in członkowie Stowarzyszenia Sommelierów w Polsce jak również osoby , które ukończyły II lub III stopień WSET a wszyscy oczywiście są pasjonatami wina – swoja prace traktują jako swoistą misję.

Dariusz Sipiatowski – Dyrektor Handlowy od wielu lat zarządza zespołami handlowców w firmach dystrybuujących wino.
To są realne kompetencje wpływające na to, że jesteśmy dobrym partnerem handlowym nawet dla bardzo wymagających klientów.Starannie dobrani dostawcy


Poszukujemy, gromadzimy informacje, internet, literatura fachowa, czasopisma, rekomendacje winiarzy – na tej podstawie nawiązujemy współpracę z dostawcami win. Obszar naszych poszukiwań staramy się zawężyć do produkcji win w oparciu o europejską tradycję. Naszą ofertę tworzą wina, pochodzące od zaufanych dostawców z Francji, Hiszpanii, Włoch, Węgier, Niemiec, Portugalii, Słowenii i Polski.Wineland Sp. z o.o. jest dostawcą markowych win do Hoteli Nadmorskich w Darłówku, Dźwirzynie i Mielnie. Dotychczasowa współpraca układa się wzorowo i bez zastrzeżeń. Przedstawiciele firmy Wineland Sp. z o.o. prowadzą także profesjonalne szkolenia dla personelu, podczas których dzielą się bogatą wiedzą i w przystępny sposób przekazują ją pracownikom hoteli. Równie rzetelnie i z pasją przygotowywane są wieczory wina i degustacje dla hotelowych gości, które cieszą się ogromną popularnością i są przez nich wysoko ocenianą atrakcją.  Z pełną odpowiedzialnością polecam współpracę z firmą Wineland Sp. z o.o.

Artur Skwira Zastępca dyrektora ds. Gastronomii

Znajomość win i tematów pokrewnych


„Wino to światło słońca uwięzione w wodzie” – tak o istocie wina powiedział niegdyś Galileusz. Dla nas również wino nie jest tylko napojem alkoholowym, lecz celebracją wszelkich procesów, dążących do jego powstania – od starannego pielęgnowania winorośli, poprzez dbanie o odpowiednie warunki fermentacji, aż po gotowy trunek w kieliszku. Wino to nasza pasja i styl życia – co dzień pragniemy wiedzieć o nim jeszcze więcej.
Pozycja na rynku, bezpieczeństwo, stabilizacja


Pojawiliśmy się na rynku 10 lat temu i od tamtej pory stale podwyższamy standardy obsługi sprzedażowej. Byliśmy regionalnym importerem, prowadzącym dystrybucję głównie na terenie Szczecina. Naszą misją jest popularyzacja dobrych, niedużych producentów. Jeśli bardzo znany producent szampana produkuje go w ilości 25 mln butelek rocznie to zawsze, pomimo braku rozpoznawalności marki będziemy promować małego i jakościowego producenta. Czujemy się odpowiedzialni za pielęgnowanie europejskich tradycji, a tym samym ochronę lokalnych dostawców, by ich wielopokoleniowa praca nie została zdominowana przez masową produkcję.
Zespół kompetentnych i otwartych pracownicków


Pracownicy Wineland to sztab profesjonalistów. Tworzymy zespół osób kompetentnych, otwartych na wiedzę, stale poszerzających swoje horyzonty, a także osób kontaktowych, obdarzonych umiejętnością empatii w stosunku do drugiego człowieka. W każdym momencie jesteśmy gotowi przekazać Państwu pożądane informacje czy też udzielić stosowną poradę. Zapraszamy do kontaktu!